V Mistrzostwa Polski i XIX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków w biegach górskich

07.08.2022

V Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w biegu górskim - Ożenna 2022 r.

7 września 2022 roku w Ożennej (gm. Krempna, powiat jasielski) odbyły się V Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XIX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

W Mistrzostwach wystartowało ok. 90 sportowców, w tym 5 z powiatu stalowowolskiego.  Zawodnicy pokonywali trasę przebiegającą przez teren Magurskiego Parku Narodowego.

Biegi zakończyły się wielkim sukcesem naszych biegaczy:

• st. str. Marcin Kurkiewicz zajął I miejsce w kategorii mężczyzn do 29 lat w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim, i drugie w kategorii OPEN w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych z czasem 34 min 14 sek. ,
  • asp. Natan Baryła, z czasem 38 min 49 sek. zajął 3 miejsce w kategorii mężczyzn do 29 lat w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim oraz wygrał kategorię mężczyzn do lat 29 w Mistrzostwach  Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

Na podium Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych również stanęli inni reprezentanci naszej komendy. Na drugim miejscu w kategorii mężczyzn do 29 lat uplasował się st. str. Tomasz Wyka z czasem 42 min 19 sek.

Nie zawiódł również Mistrz Świata Strażaków z Lizbony st. ogn. Marcin Korzonek, który również cieszył się ze złotego krążka wygrywając z czasem 40 min 40 sek. kategorię 40-49 lat.

W zawodach udział wziął również mł. bryg. Krystian Bąk, który zajął 7 miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn 30-39 lat z czasem 42 min 12 sek.

Zdjęcia i opracowanie: mł.bryg. Krystian Bąk - oficer prasowy KP PSP Stalowa Wola