VI Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

01.08.2023

1 września 2023 roku w Ożennej (gm. Krempna, powiat jasielski) odbyły się VI Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

W Mistrzostwach wystartowało ok. 100 sportowców, w tym 5 z powiatu stalowowolskiego.  Zawodnicy pokonywali trasę przebiegającą przez teren Magurskiego Parku Narodowego.

Bieg zakończył się wielkim sukcesem naszych biegaczy, sekc. Marcin Kurkiewicz zajął I miejsce w kategorii mężczyzn do 29 lat w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim, i I miejsce w kategorii OPEN w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych. asp. Natan Baryła, zajął 3 miejsce w kategorii mężczyzn do 29 lat w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim i  1 miejsce w tej samej kategorii w  Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych

Na podium Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych również stanęli inni reprezentanci naszej komendy.

Na trzecim miejscu w  kategorii mężczyzn do 29 lat uplasował się sekc. Tomasz Wyka, mł. ogn. Paweł Kurkiewicz zajął II miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn 30-39 lat, a st. ogn. Marcin Korzonek, w kategorii 40-49 lat również uplasował się na 3 pozycji.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów !

Nasi biegacze wystąpili w nowych koszulkach sportowych, które mogliśmy pozyskać dzięki wsparciu firmy LIUGONG DRESSTA MACHINERY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za co bardzo dziękujemy!

opracowanie: mł.bryg. Krystian Bąk - oficer prasowy KP PSP Stalowa Wola

zdjęcia: KP PSP Stalowa Wola