Powrót

X Bieg Strażaków o Puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

18.09.2022

„Przemyska Dycha”

18 września 2022 roku w Przemyślu funkcjonariusze naszej komendy wzięli udział w biegu ulicznym pn. X Przemyski Bieg Uliczny na dystansie 10 km – „Przemyska Dycha”.  W ramach zawodów odbył się X Bieg Strażaków o Puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wliczany do cyklu Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w zawodach wystartowało ok. 500 zawodników, w tym 79 strażaków z całego kraju.

Komendę powiatową PSP w Stalowej Woli reprezentowali następujący zawodnicy:

st. str. Marcin Kurkiewicz, st. str. Tomasz Wyka, asp. Natan Baryła, st. ogn. Marcin Korzonek, mł.bryg. Krystian Bąk

Duży sukces odniósł st .str. Marcin Kurkiewicz, który z czasem 35min i 5 sek., zajął II miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn do 29 lat.

Inni nasi biegacze też wypadli bardzo dobrze. W tej samej kategorii mł. asp. Natan Baryła  z czasem 38 min 22 sek. został skalsyfikowany na 9 miejscu a st. str. Tomasz Wyka z czasem 41 min 35 sek. na 13 pozycji. mł.bryg. Krystian Bąk zajął w kategorii M 30-39 strażaków 15 miejsce z czasem 39 min 48 sek. pobijając tym samym swój rekord życiowy, a st. ogn. Marcin Korzonek z czasem 40 min 40 sek. zajął 12 lokatę w kategorii M 40-49 lat.

Opracowanie: st. kpt. Krystian Bąk - Oficer prasowy KP PSP Stalowa Wola

Zdjęcia: mł. asp. Natan Baryła – KP PSP Stalowa Wola