Powrót

XI Przemyski bieg uliczny na dystansie 10 km w ramach Pucharu Polski Strażaków PSP w biegach

17.09.2023

XI Przemyski Bieg Uliczny na dystansie 10 km – „Przemyska Dycha”

17 września 2023 roku w Przemyślu funkcjonariusze naszej komendy wzięli udział w biegu ulicznym pn. XI Przemyski Bieg Uliczny na dystansie 10 km – „Przemyska Dycha”.  W ramach zawodów odbył się bieg strażaków wliczany do cyklu Pucharu Polski Strażaków PSP w biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP 2023 r.

W zawodach wystartowało ok. 500 zawodników, w tym 45 strażaków z całego kraju.

Komendę powiatową PSP w Stalowej Woli reprezentowali następujący zawodnicy:

sekc. Marcin Kurkiewicz, sekc. Tomasz Wyka, mł.bryg. Krystian Bąk

Duży sukces odniósł st. str. Marcin Kurkiewicz, który z czasem 35min i 8 sek., zajął III miejsce w kategorii Open strażaków.

Inni nasi biegacze też wypadli bardzo dobrze. W kategorii strażaków do 29 lat z czasem 41 min 23 sek. III miejsce zajął sekc. Tomasz Wyka, podobnie mł.bryg. Krystian Bąk, który uplasował się na 3 stopniu podium w kategorii M 30-39 strażaków z czasem 41 min 03 sek.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Krystian Bąk - Oficer prasowy KP PSP Stalowa Wola