W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich z Burmistrz Drezdenka

14.05.2021

Fotografia przedstawia ujęcie gabinetu Burmistrz Drezdenka. Od lewego dolnego narożnika kadru ciągnie się stół konferencyjny zakończony biurkiem Burmistrz. Przy stole konferencyjnym po jego obu stronach siedzą: po prawej stronie Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Krajeńskich – starszy brygadier Tomasz Górniak w mundurze dowódczo-sztabowym z założoną maseczką chirurgiczną; po lewej stronie Burmistrz Drezdenka – Pani Karolina Piotrowska, z założoną maseczką chirurgiczną. Na stole konferencyjnym rozłożony jest rzut kondygnacji projektu budowlanego. Za biurkiem, na ścianie widoczny duży rysunek panoramy Drezdenka z przed kilku wieków oprawiony w drewnianą ramę. Obok obrazu po prawej stronie kadru widoczna stojąca flaga Polski. Po lewej stronie kadru pod ścianą stoją meble, powyżej mebli widoczny oprawiony w ramę herb Drezdenka.

W dniu 14.05.2021 r. w Urzędzie Miejskim w Drezdenku odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich - st. bryg. Tomasza Górniaka z Panią Burmistrz Drezdenka - Karoliną Piotrowską.

Spotkanie miało na celu omówienie spraw zawiązanych z ochroną przeciwpożarową na terenie gminy Drezdenko. Przedyskutowano najbliższe plany zwiane z zakupem samochodu gaśniczego dla OSP Trzebicz oraz rozdział dotacji przyznanych dla jednostek OSP z terenu gminy. Komendant Powiatowy przedstawił również koncepcję tworzenia posterunku na bazie jednostki OSP w Drezdenku.

Pani burmistrz w rozmowie z Komendantem wyraziła chęć pozyskania samochodu specjalnego z podnośnikiem, który mógłby zabezpieczyć ratownictwo wysokościowe na terenie  gminy Drezdenko. Brak takiego sprzętu powoduje, że mieszkańcy miasta muszą czekać na przyjazd pojazdu wyposażonego w podnośnik z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Czas dojazdu zastępów ze Strzelec do Drezdenka średnio wynosi około 20 minut, dlatego też zasadnym jest zapewnienie podobnego sprzętu na stałe w Drezdenku.

Zdjęcia (2)