W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Droga wojewódzka nr 156 – wypadek koło Zwierzyna

14.07.2021

Fotografia przedstawia ujęcie wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 156. Po lewej stronie kadru tyłem i prawym bokiem stoi samochód ratownictwa technicznego. Dalej na pasie jezdni widoczne wraki zderzonych pojazdów stojące naprzeciwko siebie w poprzek drogi, pojazdy mają rozbite przody. Między samochodem ratownictwa technicznego a wrakami pojazdów swoje czynności wykonują strażacy w ubraniach specjalnych i w hełmach. Za uszkodzonymi pojazdami widoczny samochód ciężarowy stojący przodem na lewym pasie a po prawej stronie od niego stojący przodem samochód gaśniczy. W tle z lewej strony kadru widoczny las. Jest dzień, słońce za drzewami.

Zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 156 za Zwierzynem w kierunku Strzelec Krajeńskich wpłynęło o godzinie 6:28 w dniu 14.07.2021 r. Do wypadku skierowano trzy zastępy straży pożarnych – 2 z JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich, oraz jeden zastęp z OSP Zwierzyn. Do zadarzenai zadysponowano także inne służby – Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Pierwsi na miejsce dotarli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, oznakowali drogę, zastawili miejsce zdarzenia samochodami pożarniczymi. Kierujący działaniami funkcjonariusz PSP podjął decyzję o zamknięciu ruchu w pasie drogi wojewódzkiej, Policja wyznaczyła objazd. W toku rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego marki Suzuki z samochodem osobowym marki Volkswagen. Pojazdami podróżowali jedynie kierujący nimi mężczyźni. Obaj odnieśli nieznaczne obrażenia, wydostali się z uszkodzonych pojazdów o własnych siłach. Poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przez strażaków, następnie przekazano poszkodowanych przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów oprócz wyżej wymienionych polegały za zabezpieczeniu pojazdów poprzez odłączenie zasilania a także na usunięciu wycieków powypadkowych mogących zagrażać środowisku. Łącznie działania trwały dwie godziny, przez ten czas droga była zablokowana.

Zdjęcia (4)