W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Groźne zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Kościuszki

26.06.2021

Fotografia przedstawia ujęcie chodnika przy ulicy Słowackiego. Na chodniku za jezdnię tyłem do fotografującego klęczy strażak w ubraniu specjalnym, ze zdjętym hełmem, naprzeciwko strażaka na chodniku siedzi i klęka kilka osób, w tym dzieci w wieku przedszkolnym. O prawej stronie kadru widoczny prawy bok samochodu citroen koloru srebrnego z urwanym tylnym kołem. W tle za chodnikiem drzewa i krzewy na prywatnej posesji. Jest dzień, słonecznie.

W dniu 26.06.2021 r. doszło do zderzenia samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Krajeńskich. Zdarzenie zostało zgłoszone przez świadka o godz. 16:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. Po minucie od przyjęcia zgłoszenia na miejscu działania podjęły dwa zastępy strażaków ze strzeleckiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, następnie rozpoznając charakter zdarzenia ustalili, że w pojazdach uczestniczących w zderzeniu podróżowało łącznie 7 osób, w tym czworo dzieci. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów skupiły się na zamknięciu ruchu na skrzyżowaniu, zabezpieczeniu przeciwpożarowym pojazdów i wycieków płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym.

W wyniku tego zdarzenia nieznaczne obrażenia odniosło dwoje dzieci, uszkodzone zostały dwa pojazdy, doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdów. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Zdjęcia (4)