W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy pomagają w relokacji pacjentów Szpitala Powiatowego w Drezdenku

29.03.2021

Fotografia przedstawia ujęcie przed budynkiem szpitala. Strażak w ubraniu koszarowym z założoną maseczką i rękawiczkami jednorazowymi, wraz z pracownikiem szpitala ubranym w kombinezon, gogle, rękawiczki jednorazowe oraz ochraniacze obuwia pomagają starszej kobiecie wstać z wózka inwalidzkiego i wsiąść do busa strażackiego. Dalej widoczny jeszcze jeden pracownik szpitala ubrany jak ten pierwszy, za nim oficer PSP w ubraniu dowódczo-sztabowym konsultuje coś z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, który także ma założoną maseczkę oraz trzyma w ręku notatki. Ujęcie z lewej strony busa, jest dzień, pochmurno.

W dniu 29.03.2021 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzelcach Krajeńskich wzięli udział w skoordynowanej akcji relokacji pacjentów Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Akcja ma na celu stworzenie dodatkowych miejsc dla osób wymagających pomocy w związku z zakażeniem COVID-19. Pacjenci zostali przy pomocy sił Państwowej Straży Pożarnej przetransportowani do szpitala w Skwierzynie. W działaniach strażacy współpracowali z pracownikami obu szpitali. Zadanie transportu zrealizowała Państwową Straż Pożarna na zlecenie Wojewody Lubuskiego.

Zdjęcia (2)