W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Szczepimy się z OSP - Lipie Góry

02.09.2021

Fotografia przedstawia dwóch strażaków - ochotników w ubraniach specjalnych trzymających rozciągnięty baner akcji #Szczepimy się z OSP. Strażacy stoją przed jednostką OSP Lipie Góry. W tle budynek i bramy garażowe.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipich Górach jest najaktywniejszą jednostką w powiecie strzelecko-drezdeneckim w akcji #SzczepimySię z OSP. W skali województwa zajmuje wysokie 2 miejsce spośród jednostek, które włączyły się w tą kampanię społeczną.

Dzięki determinacji, organizacji i dobrej komunikacji z lokalną społecznością udało się osiągnąć tak dobry efekt w postaci 130 osób zaszczepionych pierwszą dawką (w tym 17 osób w wieku ponad 60 lat, które jak wiemy są najbardziej narażone na ciężki przebieg Covid-19). 

Druhowie z Lipich Gór już wcześniej podejmowali działania związane ze zwalczaniem pandemii w postaci kolportażu ulotek, dostarczaniu mieszkańcom maseczek oraz dowożeniu osób na szczepienia.

Za podejmowane działania wszystkim członkom OSP dziękujemy i gratulujemy!