W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

16.07.2021

Zdjęcie przedstawia grupę strażaków podczas szkolenia podstawowego. Strażacy ćwiczą cięcie, rozpieranie elementów pojazdów. Zajęcia z tematyki: metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów – zajęcia przeprowadzane w punkcie kasacji pojazdów Eco-Auto-System w Rąbinie.

16 lipca 2021 r. w punkcie kasacji pojazdów Eco-Auto-System w Rąbinie zgodnie z planem doskonalenia zawodowego realizowane były ćwiczenia praktyczne. Tematem Ćwiczeń było: „Podstawowe techniki ratownictwa drogowego”. Przedmiotowe ćwiczenia mają na celu przede wszystkim przećwiczenie doskonalenie umiejętności obsługi oraz technik używanych w ratownictwie drogowym oraz przypomnienie zasad BHP.

Szkolenie doskonalące strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świdwinie realizowane jest od poniedziałku do soboty, zgodnie z rocznym planem doskonalenia zawodowego.

W naszej jednostce realizujemy zadania z ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym. Natomiast w województwie zachodniopomorskim jednostki realizujące zadania w zakresie specjalistycznym to:

  1. JRG 2 Szczecin.
  2. JRG Pyrzyce. 

 

Opracowanie: mł. asp. mgr inż.  Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : st. ogn. Jacek Mikołajski

Zdjęcia (4)