W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na punkcie kasacji pojazdów

05.06.2021

Zdjęcie przedstawia grupę strażaków podczas szkolenia podstawowego. Strażacy ćwiczą cięcie, rozpieranie elementów pojazdów. Zajęcia z tematyki: metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów – zajęcia przeprowadzane w punkcie kasacji pojazdów Eco-Auto-System w Rąbinie.

5 czerwca 2021 roku uczestnicy szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąbinie oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świdwinie uczestniczyli w ćwiczeniach na punkcie kasacji pojazdów Eco-Auto-System w Rąbinie. Zajęcia z zakresu: „Metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów” zostały przeprowadzone dzięki uprzejmości Pana Marka Bojko właściciela punktu kasacji pojazdów Eco-Auto-System w Rąbinie. Strażacy z powiatu świdwińskiego od wielu lat korzystają ze środków dydaktycznych jakim są wraki samochodów. Co ma duży wpływ na utrzymanie wysokiego poziomu przygotowania do prowadzenia jak najskuteczniejszych działań z ratownictwa technicznego. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc!

Przed uczestnikami szkolenia podstawowego test w komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie - zaliczenie jest niezbędne do ukończenia szkolenia.

Przyszłych strażaków ochotników czekają jeszcze bardzo ciekawe zajęcia takie jak:

  • Zajęcia z „Wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze” zostaną przeprowadzone wspólnie z Wydziałem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Przewidywany termin zakończenia szkolenia to 19 czerwca 2021 r. – egzamin praktyczny.

 

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

 

Zdjęcia: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia (20)