W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Interwencje w powiecie świdwińskim

01.05.2021

Zdjęcie przedstawia samochód typu bus w płomieniach, strażak ubrany u sprzęt ochrony dróg oddechowych gasi go pianą.

29 kwietnia 2021 r. w godzinach porannych Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Klępczewo. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palące się auto.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin oraz Policja.

Tego samego dnia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymało kolejne zgłoszenie o godzinie19:58. W miejscowości Role doszło do dachowania samochodu osobowego.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (kierowcy auta), odłączeniu akumulatora w pojeździe. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego oraz po przebadaniu przetransportował go do szpitala.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, OSP Rąbino, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

1 maja 2021 r. o godzinie 11:32 strażacy interweniowali w zdarzeniu z udziałem motocykla. Pojazd wypadł z drogi nieopodal miejscowości Nowe Ludzicko. W wyniku wypadku zostały poszkodowane dwie osoby (kierowca motocykla oraz pasażer).

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, OSP Połczyn-Zdrój, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Straty w powyższych zdarzeniach oszacowano na łączną kwotę 11.000,00 zł.

 

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : st. Ogn. Andrzej Bpdnar, ogn. Mariusz Góra, sekc. inż. Damian Mosiądz

Zdjęcia (7)