Powrót

Kolejne osiągnięcia strażaka ze Świdwina

17.10.2021

Zdjęcie przedstawia 10 medali eksponowanych na fladze Polski.

9 października 2021 r. w Berlinie (Niemcy) odbyły się zawody 15. Berlin Firefighter Combat Challenge. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie reprezentował mł. ogn. Sylwester Kemprowski, który w starcie indywidualnym zajął II miejsce w kategorii wiekowej 45+ plus.

Kolejnym startem Naszego strażaka były Mistrzostwa FireFit organizowane w Gardelegen (Niemcy) w dniach 16 – 17 października 2021 r. W starcie indywidualnym mł. ogn. Sylwester Kemprowski zajął II miejsce w kategorii wiekowej 45 plus. Natomiast III miejsce wywalczył startując w tandemie z Thomasem Beah z Niemiec w kategorii wiekowej 45 plus.

FireFit Champoinships oraz Firefighter Combat Challenge to sportowa strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno w trakcie pożarów, miejscowych zagrożeń oraz zajęć doskonalenia zawodowego. Podstawową ideą tych zawodów jest szeroko pojęta sprawność fizyczna strażaków, podczas której doświadczają ekstremalnego wysiłku. Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym łącznie ze sprzętem ochrony dróg oddechowych (ODO).

Serdecznie gratulujemy Naszemu Mistrzowi!!

Opracowanie: mł. asp. mgr inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : mł. ogn. Sylwester Kemprowski