W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nietypowe zdarzenie na ulicy Cmentarnej w Świdwinie

08.06.2021

Zdjęcie przedstawia chodnik a w nim kopią dziurę robotnicy ubrani na zielono. Również kopie żółta koparka.

8 czerwca 2021 r. o godzinie 6:32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o zalaniu piwnicy przy ulicy Cmentarnej w Świdwinie. Na miejsce zdarzenia bezzwłocznie zadysponował niezbędne siły i środki.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowywaniu wody z piwnicy przy pomocy pompy pływającej oraz szlamowej.

Po wypompowaniu wody ukazała się w piwnicy znaczna objętość piachu, który został wymyty spod chodnika. Przybyły na miejsce zdarzenia Zakład Usług Komunalnych Świdwin odkrył wymytą pustą przestrzeń pod chodnikiem, który stwarzał zagrożenie zapadnięcia się. Działania trwały do godziny 13:23.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, Zakład Usług Komunalnych w Świdwinie  oraz administrator wspólnoty mieszkaniowej.

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: mł. ogn. inż. Kamil Tokarski, str. Arkadiusz Ratajczak

Zdjęcia (10)