W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odejście na zaopatrzenie emerytalne

19.02.2021

Zdjęcie przedstawia 2 mężczyzn ubranych w czarne garnitury z ozdobnym złotym sznurem oraz jedna kobieta ubrana na szaro. Obok niej znajduję się stół z prezentami, sztandar KP PSP Świdwin, mównica, Godło rzeczypospolitej Polskiej oraz Krzyż.

19 lutego 2021 roku w Komendzie Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Marka Breitenbacha. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie  mł. bryg. mgr inż. Józefa Brzezińskiego, który podziękował za zaangażowanie oraz służbę i poświęcenie w codziennej realizacji obowiązków służbowych.

Następnie Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie mł. bryg. mgr inż. Mirosław Niezgoda przedstawił przebieg służby st. ogn. Marka Breitenbacha.

Przebieg służby:

  1. od 01.04.1999 r.– stażysta w KP PSP Świdwin,
  2. od 01.09.2001 r. – młodszy ratownik w KP PSP Świdwin,
  3. od 01.11.2003 r. – ratownik w KP PSP Świdwin,
  4. od 01.11.2007 r.–  starszy ratownik w KP PSP Świdwin,
  5. od 01.01.2010 r. – dyżurny stanowiska kierowania w KP PSP Świdwin.

 

Podczas służby st. ogn. Marek Breitenbach został wyróżniony między innymi:

  1. Nagrodą Komendanta Głównego za udzielenie instruktażu pierwszej pomocy matce 3 letniego chłopca, który był w stanie zagrożenia życia – 2013 r.
  2. Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2016 r.
  3. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2017 r.
  4. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – 2019 r.
  5. Pochwałą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie – 2021 r.

 

W uroczystości uczestniczyli strażacy PSP, pracownicy cywilni oraz delegacja emerytów. Na zakończenie nie mogło zabraknąć licznych życzeń i podziękowań od kolegów i koleżanek oraz okolicznościowych prezentów. Naszemu Koledze emerytowi, życzymy dużo zdrowia, pomyślności i zrealizowania wszelkich planów.

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: mgr Katarzyna Dągielska

Zdjęcia (3)