Osiągnięcia strażaków z KP PSP Świdwin na zwodach Firefit w Toruniu

26.06.2021

Zdjęcie przedstawia zawodników stojących na podium z flagami swoich państw w zawodach firefit Toruń.

25 – 26 czerwca 2021 r. w Toruniu, odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w formule Firefit, które zostały objęte patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

FireFit Champoinships to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno podczas pożarów, miejscowych zagrożeń oraz zajęć doskonalenia zawodowego. Podstawową ideą tej rywalizacji jest szeroko pojęta sprawność fizyczna strażaków. Podczas startów zawodnicy doświadczają ekstremalnego wysiłku. Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym łącznie ze sprzętem ochrony dróg oddechowych (ODO).

W zawodach tych brali udział strażacy m.in. z Polski, Litwy, Estonii, Słowacji, Czech oraz Niemiec. Naszą komendę reprezentowało dwóch funkcjonariuszy: mł. ogn. Sylwester Kemprowski oraz mł. asp. Przemysław Orenczak. W starcie indywidualnym II miejsce zajął mł. ogn. Sylwester Kemprowski w kategorii wiekowej 45 plus. Natomiast III miejsce wywalczył startując w tandemie z Joakit Harri z Estonii w kategorii wiekowej 40 plus.

Serdecznie gratulujemy Naszym zawodnikom!!

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : mł. asp. Przemysław Orenczak, mł. ogn. Sylwester Kemprowski