W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie marca

01.04.2021

Zdjęcie przedstawia siedmiu strażaków ubranych z strój bojowy stojących przed dwoma wozami strażackimi oraz dwóch strażaków w mundurach wyjściowych.

W marcu 2021 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie odnotowała 69 zdarzeń. Było to 17 pożarów, 50 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W stosunku do marca ubiegłego roku odnotowano o 30 interwencji mniej oraz znaczący wzrost pożarów traw.

Prosimy o rozwagę i nie wypalanie traw i to nie tylko ze względu na własne bezpieczeństwo. Wystarczy nagły podmuch wiatru lub zmiana jego kierunku, by zapanowanie nad ogniem było niemożliwe. Cierpią na tym także zwierzęta. W bezpośrednim zagrożeniu są również budynki i lasy. Wypalanie traw może skończyć się tragicznie!!!

Najpoważniejszymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w marcu były:

  1. Zderzenie samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w miejscowości Słonowice.
  2. Wkręcenie nogi młodego mężczyzny w maszynę rolniczą w miejscowości Łęgi.
  3. Wpadnięcie do rowu samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 162 pomiędzy Słowenkowem a Starymi Ślepcami.
  4. Wpadnięcie samochodu osobowego do rzeki Regi przy drodze wojewódzkiej nr 151, nieopodal miejscowości Półchleb.
  5. Przewrócenie samochodu ciężarowego, przewożącego żywe zwierzęta, do rowu. Zdarzenie miało miejsce przy drodze wojewódzkiej nr 162 w miejscowości Słowenkowo.

 

O powyższych zdarzeniach można dowiedzieć się więcej w zakładce aktualności.

W marcu mieliśmy zaszczyt gościć w naszym powiecie Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego  Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Jarosława Tomczyka.

Strażacy z powiatu świdwińskiego aktywnie uczestniczą w działaniach związanych z pandemią koronawirusa . W marcu dowożono również osoby potrzebujące do punktów szczepień oraz rozdystrybuowano ponad 17 tys. ulotek. W ogólnopolską akcję informacyjną #SzczepimySię zaangażowana była Komenda Powiatowa Państwowej Straży pożarnej w Świdwinie, która w pierwszym etapie akcji naniosła numery telefonów koordynatorów ds. szczepień  oraz przekazała je do gmin oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu świdwińskiego chętnie przystąpiły do akcji informacyjnej.

Ponadto dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, którzy posiadają uprawnienia zawodowe ratownika medycznego delegowani są do pracy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie.

Na koniec marca w Przyjaznym Szpitalu w Połczynie-Zdroju odbył się proces szczepień strażaków z powiatu świdwińskiego, zarówno funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej jak i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Samo szczepienie przebiegło bardzo sprawnie i bezboleśnie za co Pani Małgorzacie serdecznie dziękujemy.

 

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

 

Zdjęcia: archiwum KP PSP Świdwin.

Zdjęcia (14)