W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

29.03.2021

Zdjęcie artystyczne pojazdu SLRR przedstawia dach pojazdu wraz z belką ostrzegawczą z widocznymi numerami operacyjnymi pojazdu. Zdjęcie wykonano w garażu JRG Świdwin, w tle widać rozmyte pojazdy pożarnicze. Fotografia wykonana przez Hudini-usługi fotograficzne

29 marca 2021 r. o godz. 12:16 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu udaru starszego mężczyzny, który znajdował się na przystanku autobusowym przy Placu lotników w Świdwinie. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastęp z JRG Świdwin w związku z brakiem wolnego w powiecie świdwińskim Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że 76 letni mężczyzna stoi na chodniku przystanku autobusowego uskarżając się na złe samopoczucie.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego oraz zabezpieczeniu mężczyzny przed utratą ciepła.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego z Łobza przejął poszkodowanego, którego następnie zabrał do szpitala z podejrzeniem udaru.

Strażacy w całej Polsce na co dzień wspomagają system Państwowego Ratownictwa Medycznego. Każdy strażak Państwowej Straży Pożarnej posiada kwalifikację ratownika (kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy). Ponadto w szeregach Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę ponad 2400 ratowników medycznych.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin

 

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: Hudini - usługi fotograficzne

Zdjęcia (1)