W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porywisty wiatr w powiecie świdwińskim

22.04.2021

Zdjęcie przedstawia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie, dyżurnego obsługującego zdarzenia.

22 kwietnia 2021 r. strażacy z powiatu świdwińskiego interweniowali łącznie w 14 zdarzeniach, były to: pożar lasu, 2 pożary trawy, 11 zdarzeń związanych z silnym wiatrem.

W pożarze lasu w miejscowości Kołacz brało udział w działaniach 6 zastępów straży pożarnej oraz 22 strażaków. W zdarzeniach związanych z usunięciem powalonych drzew na drogach powiatowych oraz wojewódzkich brało udział 13 zastępów straży pożarnej oraz 53 strażaków.

Wszystkie te zdarzenia obsługiwane i ewidencjonowane były przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie. Służbę tą pełni się w systemie zmianowym 24h/48h jednoosobowo. Wkrótce opiszemy dokładnie czym zajmuje się Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie.

 

Opracował: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: dh Grzegorz Kowalski, st. ogn. Marcin Kisiel, mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia (10)