W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie z fotowoltaiki

08.09.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków podczas szkolenia z instalacji fotowoltaicznej, które odbywa się przed remizą OSP Połczyn-Zdrój. Strażacy słuchają wykładu specjalisty od instalacji fotowoltaicznych..

7 oraz 8 sierpnia 2021 r. w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju odbył się cykl szkoleń poświęcony instalacji fotowoltaicznych. W części teoretycznej przedstawiono budowę i zasadę działania instalacji fotowoltaicznej oraz najczęstsze przyczyny powstania pożarów. Bardzo istotnym elementem wykładu było zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia, z którymi strażak może mieć do czynienia podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Podczas części praktycznej wykorzystano panele instalacji fotowoltaicznej. Sprawdzono praktyczne zastosowania różnych metod ograniczających produkcje energii.

Szkolenie miało na celu zapoznanie funkcjonariuszy z budową instalacji fotowoltaicznych oraz zagrożeniami jakie mogą wystąpić w budynku wyposażonym w taką instalację. Przedsięwzięcie takie pomoże strażakom w ich codziennej pracy oraz pozwolą na uniknięcie podstawowych błędów, które mogą zagrażać ich życiu.

Szkolenie oraz pokaz przeprowadzony został przez Pana Błażeja Raniowskiego oraz Pana Jakuba Raniowskiego – czynnych członków OSP Połczyn-Zdrój.

Dziękujemy firmie JUMART za ciekawie przeprowadzone zajęcia oraz możliwość poznania zagrożeń, które mogą się pojawić podczas zdarzeń z udziałem instalacji fotowoltaicznej.

 

Opracowanie: mł. asp. mgr inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: mł. kpt. mgr inż. Sławomir Malisz, dh Jakub Raniowski

Zdjęcia (5)