W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Test w komorze dymowej szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP

06.06.2021

Zdjęcie przedstawia dwoje strażaków ubranych w ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych podczas testu w komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie.

6 czerwca 2021 roku uczestnicy szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych zaliczyli test w komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie. Wynik pozytywny uzyskało 14 osób. Głównym celem tego testu jest doskonalenie:

  • technik pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz ubraniach specjalnych,
  • pracy przy dużym obciążeniu psychofizycznym wynikającym z warunków działań ratowniczych (ograniczenie lub brak widoczności spowodowane zadymieniem, zaciemnieniem, ograniczenie przestrzeni itp.),
  • poruszaniu się w nieznanym oraz skomplikowanym układzie komunikacji poziomej i pionowej.

Przyszłych strażaków ochotników czekają jeszcze bardzo ciekawe zajęcia takie jak:

  • Zajęcia z „Wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze” zostaną przeprowadzone wspólnie z Wydziałem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Przewidywany termin zakończenia szkolenia to 19 czerwca 2021 r. – egzamin praktyczny.

Serdecznie dziękujemy Gminie Sławoborze za organizację transportu.

 

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

 

Zdjęcia: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia (10)