W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uszkodzona rura gazowa

13.07.2021

Zdjęcie przedstawia koparkę stojącą przed budynkiem, która przerwała rurę gazową. Przed koparka znajduje się kurtyna wodna w celu zabezpieczenia wycieku gazu.

13 lipca 2021 r. o godz. 8:46 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu rury gazowej przez koparkę podczas prac ziemnych na ulicy Grunwaldzkiej w Połczynie-Zdroju. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej – OSP Połczyn-Zdrój dokonano wraz z Policją ewakuacji mieszkańców z pobliskich budynków- łącznie 140 osób.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób, pomiaru stężeń gazu w poszczególnych strefach, rozstawieniu trzech kurtyn wodnych w miejscu wycieku gazu.

Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe, które uszczelniło wyciek.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, OSP Połczyn-Zdrój, Policja, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Straż Miejska, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju.

 

Opracowanie: mł. asp. mgr inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : sekc. inż. Karol Puszkiewicz, OSP Połczyn-Zdrój

Zdjęcia (6)