W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek w Wilczkowie

21.04.2021

Zdjęcie przedstawia bok pojazdu dostawczego koloru niebieskiego, który uderzył w drzewo. Obok niego znajdują się wycięte drzwi.

21 kwietnia 2021 r. o godz. 7:11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym przed miejscowością Wilczkowo w kierunku Świdwina. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód dostawczy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżował mężczyzna z dwójką dzieci. Kierowca uwięziony był w pojeździe natomiast dzieci samodzielnie opuściły pojazd.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, uwolnieniu i ewakuacji kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Wszystkim uczestnikom wypadku udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy także wręczyli dzieciom dwie maskotki celem wsparcia psychicznego. W zdarzeniu zostały poszkodowane trzy osoby, które zostały przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Na zakończenie akcji uprzątnięto jezdnię z płynów eksploatacyjnych rozbitego pojazdu.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, OSP Brzeżno, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Straty w zdarzeniu oszacowano na łączną kwotę 15.000,00 zł.

 

Opracowanie: mł. asp. inż.  Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : st. str. Tomasz Kowalczyk

Zdjęcia (5)