W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadki w Świdwinie

06.04.2021

Zdjęcie przedstawia dwa auta osobowe po zderzeniu czołowym w miejscowości Świdwin. Jedno auto koloru szarego znajduje się na swoim pasie jezdni zaś drugie koloru białego na przeciwnym pasie ruchu. Na drodze znajdują się rozbite elementy pojazdu takie jak: reflektory, zderzaki, szkło, elementy plastikowe pojazdu. W tle zdjęcia widać średni samochód ratowniczo-gaśniczy z włączonymi światłami mijania oraz błyskowymi jaki i strażaków.

6 kwietnia 2021 r. o godz. 8:27 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ulicy Niedziałkowskiego w Świdwinie. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdów przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin oraz Policja.

Straty w zdarzeniu oszacowano na łączną kwotę 5.000,00 zł.

Kolejne zgłoszenie Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymało o godzinie 16:10. Na ulicy Armii Krajowej naprzeciwko Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie oraz Komendy Powiatowej Policji doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zabezpieczeniu pojazdów przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanych oraz po przebadaniu nie stwierdził konieczności dalszej ich hospitalizacji.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Straty w zdarzeniu oszacowano na łączną kwotę 50.000,00 zł.

 

Opracowanie: mł. asp. inż.  Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : mł. asp. inż.  Bartłomiej Kozicki, sekc. Arkadiusz Woźny

Zdjęcia (9)