W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zdarzenia z powiatu świdwińskiego

12.08.2021

Zdjęcie przedstawia biały samochód dostawczy z rozbitym przodem, który znajduję się przed drzewem. W tle widać samochody służb ratowniczych: straż pożarna oraz policja.

11 sierpnia 2021 r. o godzinie 18:06 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu dostawczego w miejscowości Sobiemirowo.  Informację do służb ratunkowych wysłał system awaryjnego i automatycznego wzywania pomocy eCall, w który wyposażony był pojazd biorący udział w zdarzeniu. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód dostawczy marki Mercedes uderzył w drzewo. Pojazdem podróżował mężczyzna, który opuścił pojazd o własnych siłach.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbadaniu wstępnym kierowcy, udzieleniu mu wsparcia psychicznego oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, OSP Sławoborze, OSP Słowieńsko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Tego samego dnia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie otrzymało kolejne zgłoszenie o godzinie 20:31. W miejscowości Łężek doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania Straży Pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu, przeszukaniu pomieszczeń, przewietrzeniu pomieszczeń przy pomocy wentylatora oddymiającego oraz sprawdzeniu ich kamerą termowizyjną.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, OSP Połczyn-Zdrój, OSP Zajączkówko, OSP Popielewo, OSP Kołacz, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Straty w powyższych zdarzeniach oszacowano na łączną kwotę 150.000,00 zł.

 

Opracowanie: mł. asp. mgr inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia : st. str. Piotr Sokołowski

Zdjęcia (5)