W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na lodzie

19.02.2021

Na środku zamarzniętej rzeki po prawej stronie strażak siedząc na lodzie w ubraniu niezatapialnym, skierowany w lewo, przy pomocy linki wyciąga z przerębla strażaka, który (ubrany w ubranie niezatapialny) wyciągnął poszkodowanego, strażaka ubranego w ubranie niezatapialne z wody tyłem skierowany do ratującego go strażaka, Wszyscy siedzą na lodzie.

W lutym 2021 r. funkcjonariusze pełniący służbę w JRG Świecie realizując plan doskonalenia zawodowego, przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Na miejsce ćwiczeń wybrano rozlewisko rzeki Wdy w m. Kozłowo (miejsce upodobane przez wędkarzy w sezonie zimowym). Założenie do ćwiczeń obejmowało dotarcie do poszkodowanego, pod którym załamał się lód. Doskonalono również techniki pracy w ubraniach niezatapialnych. Dodatkowo przećwiczono zasady obsługi i metody poruszania się katamaranem - system woda-lód.

Zbliżające się ocieplenie będzie zachęcało do przebywania na świeżym powietrzu, jednak przestrzegamy przed wchodzeniem na lód, ponieważ gwałtowana zmiana pogody może spowodować szybkie topnienie pokrywy lodowej.

Opracował: mł. bryg. Paweł Puchowski

Zdjęcia: mł. kpt. Sylwia Zdrojewska

Zdjęcia (4)