W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19.

22.03.2021

Po prawej stronie zdjęcia widać przód samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Stwolnie, który ma otwarte lewe drzwi i stoi w wjeździe na posesję, dwóch strażaków z tej jednostki wkłada ulotkę dotyczącą szczepień przeciw COVID-19 do skrzynki na listy znajdującej się na płocie.

W dniach 16-21 marca 2021 roku druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu świeckiego aktywnie włączyli się w propagowania wiedzy na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 poprzez kolportowanie do mieszkańców małych miejscowości i wsi ulotek. Łącznie strażacy przekazali 44 tysiące spersonalizowanych ulotek, zwierających między innymi numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały trafiły przede wszystkim do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Opracował: mł. bryg. Paweł Puchowski – na podstawie KG PSP

Zdjęcia: OSP z terenu powiatu świeckiego

Zdjęcia (13)