W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

31.05.2021

Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Jacek Kaczmarek przyjmuje meldunek o gotowości do spotkania w sprawie projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Meldunek składa Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi mł.bryg. Arkadiusz Kroll. W tle widać slajd prezentacji dotyczącej projektu ustawy. Spotkanie odbywa się na sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu.

31 maja 2021 r. na sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu odbyły się konsultacje projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorem i współgospodarzem konsultacji był Komendant Powiatowy PSP w Tucholi st.bryg. Dariusz Goźliński, który w porozumieniu z druhem Pawłem Urbanem Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu zorganizował zebranie. Na spotkanie do Bysławia przybył Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Jacek Kaczmarek wraz z Zastępcą st.bryg. Sławomirem Herbowskim.  W konsultacjach uczestniczyli także: Komendant Powiatowy PSP w Sępólnie Krajeńskim, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świeciu oraz druhowie jednostek OSP z trzech powiatów, tj. tucholskiego, sępoleńskiego i świeckiego. Na spotkaniu Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki omówił założenia projektu ustawy, podkreślił ważność tworzącego się aktu prawnego oraz odpowiadał na pytania i uwagi druhów. W merytorycznej dyskusji dotyczącej zapisów ustawy głos zabrało kilkunastu przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a ich propozycje zostały spisane i będą przekazane do dalszego procedowania.

Opracowanie: mł.bryg. Arkadiusz Kroll

Zdjęcia: Tygodnik Tucholski

Zdjęcia (6)