W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie dystrybucji ulotek w ramach akcji #SZCZEPIMYSIE

23.03.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków OSP w umundurowaniu koszarowym roznoszących ulotki na tle skrzynek na listy.

Na terenie powiatu tucholskiego zakończyła się dystrybucja ulotek w ramach Narodowego Programu Sczepień przeciw COVID-19.

Materiały przede wszystkim trafy do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie. Broszury, oznakowane numerami telefonów do koordynatorów gminnych akcji szczepień zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień. W dystrybucję ulotek zaangażowane były wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tucholskiego. Działania w tym zakresie koordynowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi w porozumieniu z władzami samorządowymi.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.