W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacje na temat szkoleń organizowanych przez GOPR Bieszczady

16.11.2021

Kolorowe logo psp na biało szarym tle

W ramach projektu  PL-BY-UA 2014-2020 pn. "SOS - ratunek - centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych", którego liderem jest Fundacja SOS na ratunek a partnerami GOPR Bieszczady, Gmina Ustrzyki Dolne oraz ratownicy górscy z Ukrainy organizowane są dwa szkolenia dla strażaków ochotników z terenu gminy Ustrzyki Dolne.

I szkolenie: medyczne dla 12 osób w terminie 4-5.12.2021
Zakres szkolenia:
Bezpieczeństwo własne oraz miejsc zdarzenia, ocena stanu poszkodowanego, postępowanie w przypadku osób nieprzytomnych, resuscytacja dorosłych, dzieci i niemowląt, przypadki nietypowe, użycie defibrylatora, postępowanie w przypadku wstrząsu zatrzymania akcji serca, udaru, zatrucia, topielca, postępowanie przy urazach mechanicznych: złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwawienia, Zagrożenia środowiskowe, chemiczne, termiczne, elektryczne urazy, Taktyka działań ratowniczych: rodzaje wypadków, segregacja ofiar, karta pierwszej pomocy, logistyka, Ewakuacja niebezpiecznego obszaru,

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w symulowanych wypadkach.
Szkolenie odbędzie się w Równi w Centrum Szkoleniowym SOS na ratunek, nocleg w Danfarmie.
W szkoleniu mogą brać udział strażacy nie posiadający KPP. Udział jest bezpłatny (zapewnione są: nocleg, wyżywienie oraz wszelkie potrzebne materiały).

II szkolenie: ewakuacja z kolei linowych oraz drzew. Proponowany termin: 4-5.12.2021
Zakres szkolenia:
Przygotowanie do ewakuacji z kolei linowych, sprzęt ewakuacyjny, taktyka prowadzenia akcji ratowniczych na wyciągu narciarskim, praktyczne ćwiczenia na kolei linowej. Sprzęt do ewakuacji z drzew i konstrukcji, techniki ewakuacji z drzew i konstrukcji, ćwiczenia praktyczne z ewakuacji z drzewa i konstrukcji.
 
Szkolenie odbędzie się w Równi w Centrum Szkoleniowym SOS na ratunek.
W szkoleniu mogą brać udział strażacy, którzy nie mają dużej wiedzy w tym zakresie, będzie to wtedy bardziej pokazowe szkolenie i doskonalące. Udział jest bezpłatny (zapewnione są: nocleg, wyżywienie oraz wszelkie potrzebne materiały).

W szkoleniu mogą brać udział druhowie posiadający możliwość udziału w działaniach ratowniczo - gasniczych.

 

{"register":{"columns":[]}}