W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2021

23.05.2021

Plac jednostki ratowniczo gaśniczej w Gorzowie Wielkopolskim. Przed jednostką odbywa się uroczystość podczas której wyróżnienia, awansowani i mianowani strażacy z województwa lubuskiego ustawieni są w szeregach. na pierwszym planie z prawej strony maszeruje poczet sztandarowy złożony z trzech strażaków.

23 maja 2021 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. odbyły się Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2021. Gospodarzem uroczystości był Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Patryk Maruszak. W uroczystości uczestniczyli również: nadbryg. Arkadiusz Przybyła – Zastępca Komendanta Głównego  Państwowej Straży Pożarnej, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Dyrektorem generalnym Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Romanem Sondej, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa lubuskiego dh Edward Fedko oraz ks. biskup Tadeusz Lityński - Biskup Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W czasie uroczystości wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nastąpiła uroczysta promocja oficerska.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył

Srebrnym „Medalem Za Długoletnią Służbę”: Agnieszkę BOROWICZ, Rafała JUDYCKIEGO, Witolda LEPKO, Stanisława PUZIO, Katarzynę TOMASZEWSKĄ.

Brązowym „Medalem Za Długoletnią Służbę”: Piotra BRELĘ, Grzegorza FABIAŃCZYKA, Justynę JÓZWA, Pawła MRUK.

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozkazem personalnym z dnia 26 kwietnia 2021 roku nadał z dniem 4 maja 2021 roku stopień:

Młodszego kapitana dla Pawła BRELI, Marcina PELCA

 

Panowie w 2021 roku ukończyli naukę na studiach pierwszego stopnia na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa. Pan mł. kpt. Paweł Brela pełni służbę w systemie codziennym w Komendzie Powiatowej PSP na stanowisku Naczelnika Wydziału Operacyjno, Kontrolno-Rozpoznawczego, natomiast Pan mł. kpt. Marcin Pelc pełni służbę w systemie zmianowym w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Lubsku na stanowisku Dowódcy zmiany.

Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Zdjęcia (3)