W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego

01.06.2021

Dwójka strażaków w specjalnych strojach i pomarańczowych kamizelkach z kaskami na głowie. Jeden ze strażaków jest w wodzie zwrócony ku drugiemu strażakowi, który stoi nad brzegiem rzeki z upienioną, do góry prawą ręką, Przy brzegu stoi pomarańczowa łódź ratunkowa.

W dniach 29 i 31.05.2021 r. funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żurominie przeprowadzili ćwiczenia z wykorzystaniem łodzi motorowej w m. Poniatowo na rzece Wkrze. Podczas ćwiczeń doskonalono umiejętności pływania łodzią ratowniczą oraz manewrowania z wykorzystaniem zestawu wioseł. Ratownicy ćwiczyli również sposoby podejmowania poszkodowanego z wody. Ćwiczenia odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego oraz przygotowania do sezonu letniego akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Zdjęcia (3)