W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Żurominie

01.09.2021

W parku miejskim pod pomnikiem Ofiar II wojny światowej zgromadzeni są ludzie. Po lewej stronie stoją poczty sztandarowe wraz z orkiestrą . Po prawej stronie stoją zaproszeni goście z wiązankami kwiatów oraz zniczami. W centralnej części zdjęcia pod pomnikiem stoją dwie kolumny z głośnikami, harcerze oraz mężczyzna przemawiający przez mikrofon.

W dniu 1 września 2021 roku odbyły się uroczyste obchody 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, przed pomnikiem Ofiar II wojny światowej, w parku miejskim w Żurominie. W obecności władz samorządowych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Żuromina wcześniej została odprawiona Msza Święta oraz apel poległych upamiętniający bohaterów, którzy oddali życie w nierównej walce z hitlerowskim agresorem w obronie ojczyzny.

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie reprezentowali: bryg. Artur Czachowski oraz poczet sztandarowy w składzie: st. asp. Marcin Fawer, st. ogn. Daniel Krygier, st. sekc. Krzysztof Przenajkowski.

Zdjęcia: UGiM Żuromin

Zdjęcia (3)