W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczanowie w powiecie żuromińskim

05.09.2021

Na placu przed budynkiem OSP stoi samochód ratowniczo- gaśniczy owinięty wstęgą. Przed samochodem stoją wszyscy zaproszeni goście wraz z gospodarzami.

5 września 2021 roku przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczanowie miało miejsce uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej OSP.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku nadbryg. Jarosławowi Nowosielskiemu Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej przez dowódcę uroczystości druha Gabriela Rudzińskiego. Po podniesieniu flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego gości powitał prezes OSP Krzeczanowo dh Robert Rudziński.

W trakcie apelu odczytany został okolicznościowy list od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Macieja Wąsika. 

Po odczytaniu aktu przekazania pojazdu, symbolicznego przekazania w postaci wręczenia dokumentów i kluczyków do nowego pojazdu dokonali:

  • nadbryg. Jarosław Nowosielski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
  • Pan Jacek Sokołowski – przedstawiciel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
  • Pan Konrad Wojnarowski – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego,
  • st. bryg. Adam Dobrosielski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
    w Żurominie

Nowy samochód pożarniczy poświęcił ks. Lech Piórkowski – Proboszcz Parafii Gradzanowo. 

Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, po czym zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek.

 

Opracowanie: bryg. Artur Czachowski
Zdjęcia: Cezary Jurkiewicz, Jurkiewicz STUDIO

Zdjęcia (8)