W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęły się szczepienia strażaków powiatu żuromińskiego

06.04.2021

Dwóch funkcjonariuszy straży pożarnej stoi na korytarzu pod drzwiami w szpitalu czekając na szczepienie przeciwko COVID-19.

6 kwietnia ruszyły szczepienia żuromińskich strażaków przeciw Covid – 19. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu żuromińskiego poddawani są szczepieniom w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie. W pierwszym dniu akcji dobrowolnym szczepieniom poddało się 8 funkcjonariuszy PSP i 10 druhów OSP.
Jako jeden z pierwszych szczepionkę przyjął Komendant Powiatowy PSP  w Żurominie st.bryg. Adam Dobrosielski.
„Wszyscy chcemy wrócić do normalności.  Chcemy, by zakończyła się ta trudna sytuacja, z którą zmagamy się już od ponad roku. Najlepszym sposobem na walkę z pandemią są jak dotychczas szczepienia.  A że przykład idzie z góry,  postanowiłem właśnie ten przykład dać. Mam nadzieję, że zachęcę w ten sposób innych” – powiedział st.bryg. Adam Dobrosielski.

W następnych dniach szczepione będą kolejne osoby z grupy 1C „służby mundurowe”, które już wcześniej wyraziły na to zgodę zgłaszając ten fakt do KP PSP w Żurominie.

Zdjęcia (5)