W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na Kubie

01.09.2020

W związku ze wzrostem liczby zakażeń i utrzymującą się dużą liczbą aktywnych przypadków COVID-19 w Hawanie władze wprowadziły dalsze ograniczenia w stolicy w okresie 1-15 września br. (m.in. całkowity zakaz poruszania się w godz. 19:00-5:00).

koronawirus2

Nadal obowiązują przywrócone w sierpniu restrykcje, m.in.: wstrzymanie transportu zbiorowego, zakaz możliwości wychodzenia z domu bez ważnej przyczyny, zakaz gromadzenia się, zamknięcie restauracji, boisk, plaż oraz punktów usługowych; obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Obecnie na Kubie wg oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia Publicznego w szpitalach na obserwacji klinicznej przebywa 1206 pacjentów (28 pod obserwacją, 610 podejrzanych, 568 zakażonych, 93 osoby zmarły). Dotychczas wykryto 4126 zakażeń (1,01% z 408727 przeprowadzonych testów).

Informacje dla podróżujących

Nadal obowiązuje zakaz wjazdu obcokrajowców na Kubę, wprowadzony 24 marca br. Dotyczy to także obywateli polskich, z wyjątkiem tych, którzy mają prawo stałego lub tymczasowego pobytu na Kubie. Zakaz nie dotyczy lotów na lotnisko Cayo Coco w celu pobytu w hotelach w archipelagu Jardines del Rey (bez możliwości poruszania się po innych częściach Kuby). Przy wjeździe konieczne jest przedstawienie negatywnych wyników testu PCR (sprzed maks. 5 dni).

W pozostałych przypadkach nie ma możliwości wjazdu w celach turystycznych, do odwołania obowiązuje zakaz lotów pasażerskich, z wyjątkiem lotów humanitarnych i repatriacyjnych. Po wjeździe na Kubę obowiązuje 14-dniowa kwarantanna w wyznaczonym przez służby sanitarne ośrodku. Nie został ogłoszony kalendarz znoszenia obostrzeń.