W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na Kubie

05.10.2020

koronawirus2

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na Kubie

Władze złagodziły restrykcje obowiązujące w Hawanie od 1 do 30 września z powodu poprawy sytuacji epidemiologiczno-sanitarnej w stolicy. W bm. spodziewane jest dalsze luzowanie obostrzeń. W związku z pogorszeniem się sytuacji w prowincji Sancti Spiritus wprowadzono kwarantannę. Utrzymuje się poważna sytuacja w prowincji Ciego de Avila.

Obecnie na Kubie wg oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia Publicznego w szpitalach na obserwacji klinicznej przebywa 691 pacjentów. Dotychczas wykryto 5845 zakażeń, a 123 osoby zmarły.

Informacje dla podróżujących

Nadal obowiązuje zakaz wjazdu obcokrajowców na Kubę, wprowadzony 24 marca br. Dotyczy to także obywateli polskich, z wyjątkiem tych, którzy mają prawo stałego lub tymczasowego pobytu na Kubie. Zakaz nie dotyczy lotów na lotniska Cayo Coco, Cayo Largo del Sur i Santa Clara w celu pobytu w hotelach (bez możliwości opuszczenia strefy hotelowej). Władze nieoficjalnie zapowiadają otwarcie lotniska w Varadero dla turystów zagranicznych w połowie października br.

W pozostałych przypadkach nie ma możliwości wjazdu w celach turystycznych, do 16 października przedłużono zakaz lotów pasażerskich, z wyjątkiem lotów humanitarnych i repatriacyjnych. Po wjeździe na Kubę obowiązuje 14-dniowa kwarantanna w wyznaczonym przez służby sanitarne ośrodku. Nie został ogłoszony kalendarz znoszenia obostrzeń.