W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lotnisko w Hawanie otwarte. Kwarantanna dla przyjeżdżających

16.11.2020

Zgodnie z przepisami epidemiologiczno-sanitarnymi wszystkie osoby przybywające na Kubę muszą pozostać w swoich domach lub odosobnionych miejscach pobytu do czasu poznania wyników drugiego testu PCR (tj. ok. 6-7 dni po przylocie).

koronawirus2

Od 15 listopada otwarte jest międzynarodowe lotnisko w Hawanie. Powoli wznawiane są połączenia lotnicze, choć w mniejszym niż przed pandemią natężeniu.

Szef Departamentu Międzynarodowej Kontroli Sanitarnej Ministerstwa Zdrowia Publicznego Rep. Kuby, Carmelo Trujillo Machado, poinformował, że podróżni, którzy nie wykupili pakietów hotelowych, zostaną poddani dwóm testom PCR, jednemu na granicy, a drugiemu piątego dnia pobytu na terytorium kraju. Wyniki testów będą znane w ciągu 24 do 48 godzin. Podróżni muszą pozostać w swoich domach lub odosobnionych miejscach pobytu do czasu poznania wyników drugiego testu PCR. W przypadku nie zastosowania się do protokołów zdrowotnych i opuszczenia miejsca pobytu, podróżni będą podlegać obowiązującym przepisom dotyczącym rozprzestrzeniania się epidemii.