W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Utrudnienia dla turystów przybywających na Kubę

29.12.2020

koronawirus2

Zgodnie z kubańskim protokołem sanitarno-epidemiologicznym turyści, którzy po przybyciu na Kubę otrzymają pozytywny wynik testu PCR, są odizolowani przez 7 dni w innym od docelowego hotelu (o niższym standardzie) lub w szpitalu; po tym czasie wykonywany jest następny test PCR. Osoby dzielące pokój z zakażonymi są odizolowywane w hotelu (nie mogą korzystać z żadnych przestrzeni wspólnych, tj. plaży, basenu, baru, restauracji). W przypadku posiadania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego przed wylotem na Kubę procedura jest taka sama. Istnieje możliwość wystąpienia tzw. fałszywego pozytywnego wyniku testu.

Kubańskie władze poinformowały również, że od 1 stycznia 2021 r. ograniczą liczbę podróżnych przybywających na Kubę z USA, Meksyku, Panamy, Haiti i Dominikany ze względu na dużą liczbę zakażonych.