Dwudniowa odprawa kadry kierowniczej lubuskiej PSP
25.06.2026
W dniach 24–25 czerwca 2026 r. w Pszczewie odbyła się odprawa kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa lubuskiego.
W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim: Lubuski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Drozda, jego zastępcy: st. bryg. Bartłomiej Mądry, st. bryg. Jarosław Korzeniewski i st. bryg. Rafał Konieczny, a także wszyscy komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa lubuskiego.
Podczas czterech paneli roboczych omówiono najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem lubuskiej PSP, w tym organizację i prowadzenie działań ratowniczych, analizę zagrożeń, sprawy kadrowe, finansowe i logistyczne, funkcjonowanie komend, rozwój systemów teleinformatycznych i łączności, szkolenie strażaków, zagadnienia prawne, współpracę z mediami, ochronę informacji oraz działania z zakresu prewencji społecznej.
Drugi dzień odprawy poświęcono omówieniu tematów zgłoszonych przez komendy miejskie i powiatowe PSP oraz podsumowaniu wypracowanych wniosków. Spotkanie stanowiło ważne forum wymiany doświadczeń, wypracowania wspólnych rozwiązań oraz określenia kierunków dalszych działań służących doskonaleniu funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej w województwie lubuskim.