W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie ćwiczeń "Lubuskie Żywioły 2023"

09.05.2023

Podsumowanie ćwiczeń "Lubuskie Żywioły 2023" - stół przy którym siedzą prowadzący odprawę

9 maja br. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie krajowych ćwiczeń ratowniczych „Lubuskie Żywioły 2023”, które zorganizowano w dniach 28-30 marca 2023 r. na terenie powiatu zielonogórskiego.  W ćwiczeniach uczestniczyły siły i środki z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego oraz Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Podsumowanie ćwiczeń rozpoczął  p.o. Zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krystian Kosela oraz st. bryg. Daniel Wiącek z Biura Planowania Operacyjnego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. W podsumowaniu udział wzięli także Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim bryg. Maciej Iwko,  przedstawiciele zespołu rozjemców oraz dowódcy pododdziałów centralnego odwodu operacyjnego z województw uczestniczących w ćwiczeniach, a także przedstawiciele Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

W pierwszej części spotkania st. bryg. Daniel Wiącek przedstawił ogólne uwagi do ćwiczeń oraz główne problemy związane z ich organizacją i przebiegiem wynikające z „Ankiety oceny organizacji ćwiczeń”.

W dalszej części spotkania zostały przedstawione uwagi dotyczące:

  • organizacji łączności,
  • współpracy z mediami,
  • działań medycznych,
  • zabezpieczenia logistycznego,
  • funkcjonowania stanowisk kierowania PSP.

W czasie podsumowania określono i wskazano najważniejsze spostrzeżenia oraz rekomendacje służące poprawie realizacji zadań w przyszłości.

Głównym celem Krajowych ćwiczeń ratowniczych „Lubuskie Żywioły 2023” była ocena przygotowania sił i środków centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do realizacji działań specjalistycznych w zakresie ratownictwa chemicznego w tym radiacji, ratownictwa technicznego, wysokościowego, wodno – nurkowego oraz działań poszukiwawczych.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}