W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazania samochodu pożarniczego dla OSP Osowa Sień

15.01.2022

Przekazanie GBA

Przekazania samochodu pożarniczego dla OSP Osowa Sień 

W dniu 14 stycznia przed Komendą Powiatową PSP we Wschowie odbyło się uroczyste przekazania samochodu pożarniczego dla OSP Osowa Sień  Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy PSP we Wschowie - bryg. Krzysztof Piasecki. W uroczystości udział wziął Lubuski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Patryk Maruszak, który wraz z innymi zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego przekazania pojazdu druhom ochotnikom.

Informacje o pojeździe

Samochód, który zostaje dziś oficjalnie przekazany, to średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pod zabudowę pojazdu wykorzystano dwuosiowe podwozie Volvo z napędem 4×4 i wysokoprężnym silnikiem o mocy 285 koni mechanicznych. Do przewozu strażaków służy kabina w układzie miejsc 1+1+4, z przodu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 8 t. Zabudowa została wykonana ze stali nierdzewnej, kompozytów i blach aluminiowych. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4150 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 415 litrów, dwuzakresową autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę. Samochód wyposażany jest w 60-metrową linię gaśniczą szybkiego natarcia ze zwijadłem elektrycznym oraz instalacje zraszaczową umieszczoną przed przednią osią i po bokach pojazdu. Dach zabudowy wykonany w formie podestu roboczego, umieszczono na nim m.in. drabiny, węże ssawne i działko wodno-pianowe.

Zakup samochodu został zrealizowany w ramach programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”, dzięki Porozumieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Klimatu i Środowiska.

Wartość pojazdu – 803 928,00 zł, z czego:

- 560 000 zł to środki będące w dyspozycji organów administracji rządowej ;

- 243 928 zł to środki będące w dyspozycji samorządów.

 

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}