W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie drabiny mechanicznej dla OSP Skwierzyna

22.04.2021

Drabina dla skwierzyńskich strażaków-ochotników

Strażacy ochotnicy z OSP Skwierzyna, zgodnie z procedurą określoną w zarządzeniu Komendanta Głównego PSP w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych PSP na podstawie ustawy o ochronie przeciwpożarowej, otrzymali w dniu 16 kwietnia 2021 r. używaną drabinę mechaniczną z zasobów Państwowej Straży Pożarnej. Dotychczas drabina eksploatowana była w zielonogórskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej. Samochód specjalny z 3-osobową kabiną na podwoziu Iveco z 1993 r. zabudowany przez firmę Magirus posiada kosz ratowniczy oraz zasięg 37m.

Potrzeba doposażenia jednostki OSP w Skwierzynie w samochód do ratownictwa wysokościowego wynikała z wycofania z eksploatacji dotychczasowej drabiny mechanicznej na podwoziu Jelcz z 1979 r. z powodu nieuzyskania pozytywnej opinii serwisu zabudowy. Nadmienić należy, że jednostka OSP posiada 7 uprawnionych operatorów do obsługi tego typu pojazdów a gmina Skwierzyna zadeklarowała wsparcie ochotników w utrzymaniu tego typu pojazdu. Wprowadzenie do podziału bojowego otrzymanej drabiny znacznie poprawi zabezpieczenie operacyjne północnej części powiatu międzyrzeckiego jak i południowej części powiatu gorzowskiego.

Zdjęcia (3)