W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zimna Brzeźnica

20.11.2021

Zdjęcie nowego samochodu dla OSP Zimna Brzeźnica. Z lewej strony poczet flagowy z KP PSP Żagań.

W sobotę 20 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Man dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnej Brzeźnicy z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP – st. bryg. Janusza Drozdy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi, po czym nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu państwowego.

Dla mnie to zawsze ważny i wzruszający moment, kiedy mogę przekazać wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania ludziom, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców województwa lubuskiego. Dziś przekazujemy kolejny samochód z puli 64, które od 2016 roku trafiają do lubuskich strażaków-ochotników. To bardzo nowoczesny pojazd i mam nadzieje, że będziecie musieli używać go jak najmniej. A gdy już będziecie wyruszać do akcji niech służy wam dobrze i niech zapewni bezpieczeństwo, gdy będziecie ratować życie i mienie ludzi, którzy na was liczą – powiedział wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości.

Wartość pojazdu to 847 470,00 zł. Jego zakup został zrealizowany dzięki dotacji dla jednostek ksrg, dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz dotacji ze środków Gminy Niegosławice.

Jednostka OSP Zimna Brzeźnica z dniem 10 stycznia 2000 r. została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Jest jedną z trzech jednostek ksrg w gminie Niegosławice. Aktualnie w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym na terenie województwa lubuskiego znajduje się 149 jednostek OSP.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}