W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ZJEDNOCZENI KRWIĄ 2021 - SŁUŻBY MUNDUROWE W AKCJI !

03.09.2021

sdr

Za nami kolejna akcja pn. „Zjednoczeni krwią”, której inicjatorem oraz jej tegorocznym organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi „Lubuscy Terytorialsi” z 151. Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz 45. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Wędrzynie. Akcja została objęta honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.

Celem tej szczytnej akcji było wspólne połączenie sił i oddanie krwi przez przedstawicieli różnych służb mundurowych województwa lubuskiego oraz promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Wśród licznie zgromadzonych mundurowych byli także lubuscy strażacy, w tym członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. 

Podczas akcji krew oddało 96 osób, co daje wynik zebranych ponad 43 litrów krwi! To niesamowite, że taka ilość mundurowych zasiliła bank krwi, który zaczynał świecić pustkami. Niestety w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na ten czerwony płyn ratujący życie jest dosyć duże, dlatego taki zastrzyk krwi jest sporym wsparciem dla osób jej potrzebujących.

Miło nam poinformować, że organizatorem przyszłorocznej akcji pn. "Zjednoczeni krwią" jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. wraz z działającym przy tutejszej komendzie klubem HDK Ognista Kropla.  To wielki zaszczyt organizować taką akcję, ale i spore wyzwanie, dlatego też już dzisiaj zaczynamy swoje przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia! To będzie niezapomniana akcja, na której nie może zabraknąć osób chcących podzielić się swoją krwią! 

Warto pamiętać, że RATOWANIE MAMY WE KRWI i warto nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. 

Zdjęcia (2)