W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Egzamin potwierdzający posiadanie tytułu ratownika oraz ćwiczenie w komorze dymowej

01.06.2021

Na pierwszym zdjęciu strażacy-ratownicy wykonują symulację resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby dorosłej z użyciem defibrylatora AED. Jeden z ratowników wykonuje 30 uciśnięć klatki piersiowej, natomiast drugi wykonuje 2 oddechy ratownicze za pomocą worka samorozprężalnego oraz przykleja elektrody defibrylatora na klatce piersiowej poszkodowanego.

1 czerwca 2021 roku w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Kielcach odbył się egzamin potwierdzający posiadanie tytułu ratownika dla 27 osób z Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego.

Przedmiotowy egzamin został przeprowadzony przez komisję egzaminacyjną powołaną przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
oraz Ministra Obrony Narodowej w sprawie szkoleń w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna przeprowadzona została w formie testu składającego się z 30 pytań. Natomiast część praktyczna obejmowała wykonanie przez osoby zdające trzech wybranych zadań z kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Egzamin potwierdzający posiadanie tytułu ratownika z wynikiem pozytywnym zaliczyło 27 osób.

Ponadto, po egzaminie praktycznym z kwalifikowanej pierwszej pomocy 22 strażaków systemu zmianowego odbyło ćwiczenie w komorze dymowej.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Cisowski

Zdjęcia: Agnieszka Wardecka, asp. sztab. Piotr Bąk

AW0406

Zdjęcia (4)