W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gratulacje władz województwa świętokrzyskiego dla strażaków – złotych medalistów Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

16.07.2021

Gratulacje Wojewody Świętokrzyskiego i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla strażaków – złotych medalistów Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

16.07.2021 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się spotkanie władz województwa świętokrzyskiego ze złotymi medalistami  XXXVII Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski pogratulowali sportowcom historycznego sukcesu i podziękowali za reprezentowanie woj. świętokrzyskiego. Na pamiątkę wydarzenia sportowcy otrzymali okolicznościowe upominki.

Świętokrzyscy złoci medaliści ogólnopolskich mistrzostw to: kpt. Wojciech Kunys, asp. Dawid Kowalik i mł. asp. Łukasz Orczyk – reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej, asp. Łukasz Bielecki i mł. asp. Wiktor Woś z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Powiatowej PSP w Jędrzejowie, asp. Robert Zdonek  z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz mł. ogn. Dariusz Struski z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie. Kierownikiem zwycięskiej drużyny był kpt. Przemysław Gad, a zawodników trenował  asp. sztab. Paweł Sieczka. Wojewoda Zbigniew Koniusz podziękował także świętokrzyskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP st. bryg. Krzysztofowi Cioskowi oraz komendantom jednostek, w których na co dzień służą złoci medaliści, za wsparcie w przygotowaniu do mistrzostw.

Następnie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach miało miejsce podsumowanie udziału kadry województwa w Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym.

 

Opracowanie: mł. bryg. Beata Muszczak

Zdjęcia: Agnieszka Wardecka

BM1607

Zdjęcia (16)