Kolejny sukces świętokrzyskich strażaków w Sporcie Pożarniczym! Wicemistrzostwo Polski naszej kadry!

20.06.2023

Reprezentacja świętokrzyskich strażaków Państwowej Straż Pożarnej zajęła drugie miejsce w rozgrywanych w Częstochowie XXXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym! To kolejny sukces naszej reprezentacji w tej dyscyplinie. Od kilku lat nasza drużyna przywozi medale z imprezy tej rangi.

Ceremonia wręczenia medali. Na podium widzimy trzy drużyny wojewódzkie celebrujące otrzymanie medali. Przed podium stoi czterech strażaków w piaskowych mundurach.

W dniach 19-20 czerwca 2023 roku na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie rozegrano XXXIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. Zawody, w których udział wzięło 20 drużyn, czyli aż 176 zawodników z Polski, Bułgarii i Mołdawii, stanowiły podsumowanie całorocznego trudu szkolenia sportowego strażaków, prowadzonego w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.

W pierwszym dniu mistrzostw rozgrywane były dwie konkurencje: pożarniczy tor przeszkód 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni. W obu nasi strażacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Warto wyróżnić asp. Dawida Kowalika, który indywidualnie pierwsze dnia wywalczył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m uzyskując czas 16,83 sek.

Drugiego dnia rywalizowano w konkurencjach sztafeta 4x100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. Nasi strażacy zajęli drugie miejsce w konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe ustanawiając nowy rekord województwa (25,77 sek.).

Uzyskane wyniki przez naszych sportowców pozwolił na zajęcie zaszczytnego drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw! Zwyciężyła reprezentacja Mazowsza. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z województwa podlaskiego.

Należy zaznaczyć, że w rywalizacji drużyn narodowych Mistrzostwo zdobyła reprezentacja Polski, w skład której weszło dwóch naszych zawodników: st. kpt. Wojciech Kunys oraz asp. Dawid Kowalik z KP PSP Skarżysko-Kamienna.

Skład świętokrzyskiej drużyny: Kierownik – st. kpt. Przemysław Gad, Trener - asp. sztab. Paweł Sieczka, st. kpt. Wojciech Kunys – KP PSP Skarżysko- Kamienna, st. kpt. Krzysztof Kunys – KP PSP Staszów, st. kpt. Karol Błaszczyk – KP PSP Jędrzejów, mł. kpt. Robert Zdonek – KP PSP Ostrowiec Św., st. asp. Łukasz Bielecki – KM PSP Kielce, asp. Dawid Kowalik – KP PSP Skarżysko- Kamienna, mł. asp. Wiktor Woś – KM PSP Kielce, mł. asp. Dariusz Struski – KP PSP Włoszczowa, ogn. Tomasz Lis – KP PSP Końskie, st. sekc. Damian Michałek – KP PSP Włoszczowa.

Gratulujemy kolejnego sukcesu naszym reprezentantom i życzymy kolejnych w przyszłości!

Opracowanie: st. kpt. Marcin Bajur KW PSP Kielce

Zdjęcia: CS PSP w Częstochowie