Powrót

Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20.06.2026

20 czerwca 2026 roku w całej Polsce odbywał się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy. Było to pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Nauka pierwszej pomocy

W naukę udzielania pierwszej pomocy zaangażowali się również świętokrzyscy strażacy.

Wiodące z zorganizowanych przez Wojewodę Świętokrzyskiego Józefa Bryka wydarzeń miało miejsce na placu przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Swoje stoisko wystawili tam kieleccy strażacy, obecny był również Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marcin Charuba.

Nasze stoiska zlokalizowane były także w 5 innych miejscowościach: Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej, Staszowie, Sandomierzu i Sielpi Wielkiej.

Celem treningu, oprócz edukacji, było przećwiczenie działań, które w realnej sytuacji mogą pomóc uratować ludzkie życie.

 

Opracowanie: st. str. Agnieszka Wardecka, KW PSP Kielce

Zdjęcia: Archiwum KW PSP Kielce

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}