W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Msza święta z okazji Dnia Strażaka

04.05.2021

Msza święta z okazji Dnia Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka, 4 maja 2021 r. o godzinie 6:30 w Bazylice Katedralnej w Kielcach odprawiona została uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a liczba uczestników była ograniczona.

W uroczystości wzięli udział Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Krzysztof Ciosek wraz z zastępcą st. bryg. Jarosławem Piotrowskim, Komendant Miejski PSP w Kielcach st. bryg. Sławomir Karwat wraz z zastępcami: st. bryg. Marcinem Charubą i bryg. Mariuszem Górą, a także przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach: druh Mirosław Pawlak, druh Ryszard Januszek, druh Krzysztof Gajewski oraz emerytowani funkcjonariusze PSP.

Wśród uczestników wydarzenia był również obecny poseł ziemi świętokrzyskiej Krzysztof Lipiec.

Po mszy świętej, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Krzysztof Ciosek przekazał w darze dla Bazyliki figurę Św. Floriana.

Opracowanie: Agnieszka Wardecka - KW  PSP Kielce

Zdjęcia: Archiwum KW PSP w Kielcach

AW0405

Zdjęcia (4)